Amerika' ya Sevgilerimle

Amerika’ ya uzanan bu paket, bir çift el ve alabildiğine sevgi ile yoğurulan hamur içermektedir.

O.B.K.D.
Bu harflerin hayatımdaki anlam ve önemi çok büyük.
Neden mi?
Harflerden birinin sahibi, doğduğumda beni kucağına ilk defa alırken yaşadığı tarifsiz mutluluğu her fırsatta paylaşan, öz olmasa da öz kadar ağabey şefkatini tattırandır. (ORÇUN)
.
Harflerden bir diğeri, yazarken bile göz pınarlarımı dolduran, “öz ablam olsaydı bu kadar sevemezdim herhalde” cümlesini doldurup taşıran, sabır ve özlem duygularını mesafe ayrılığından ötürü arşa çıkarandır. (BURCU)
.
Harflerin üçüncüsü, ailenin 4 numaralı üyesi, ikinci göz ağrım, halasının minnakı. Şimdi bu yazıyı okurken o günleri hatırlamayacak kadar küçük yaşta olsa da “didemin gipi kıımıjı ayabaşı vaamış” ile başlayan hayal dünyasını hafızama kazıyandır. (KAREN)
.
Harflerin sonuncusu, kucağıma ilk aldığımda, bana hiç bitmeyecek bir yeğen sevgisini transfer eden, “dodo bakiyim” diyerek her yaptığımı izleyen, merak eden, bazı anıları hatırlamayacak kadar büyüse de o yıllardaki saflığını ve duygusallığını koruyan, düşkünlüğünü “didem hala ne içiyosun, ne yiyosun, ben de istiyorum” cümlelerinden ifade edebildiğim güzel kızım halasının Dorişkosudur. (DORA)
.
Amerika’ ya uzanan bu paket, bir çift el ve alabildiğine sevgi ile yoğurulan hamur içermektedir. Özlemle...

 

Didem Çağın

Yorum ya da sorularınız için: bilgi@bilgipesinde.com